Proverka Gogetlinks 328516

Чому зникне будівельна ліцензія і хто такі "відповідальні працівники"

Опубликовано: 17.04.2020
Андрій Клочко, Голова Комітету Верховної Ради України з питань організації державної влади, місцевого самоврядування, регіонального розвитку та містобудування розповів про новації в сертифікації у будівельній галузі

Про сертифікацію у будівельній галузі


У попередніх публікаціях я розповідав, як реформа містобудування змінить дозвільну та контрольну системи, а тепер вважаю за потрібне пояснити, чому і як на будівельному ринку з’являться дві важливі фігури – інженер-консультант та інженер-будівельник або виконроб.

Я вже писав, що після того як дозвільні функції перейдуть на місця у Державної сервісної служби містобудування залишаться функції з сертифікації відповідальних працівників: інспекторів контролю (раніше не сертифікувалися, але контролери теж мають бути сертифікованими спеціалістами), архітекторів, проектувальників, інженерів технічного нагляду, експертів з технічного обстеження і вище названих інженерів-консультантів та виконробів. Сертифікат цих відповідальних працівників – це гарантія для ринку, що виконувані ними роботи будуть якісними. І «відповідальний працівник» - це не мовний зворот. Усі сертифіковані працівники будуть нести персональну адміністративну відповідальність.

Які функції виконуватимуть інженер-консультант та виконроб? Перший – персонально відповідає за всю інженерну підготовку проекту, а другий – за практичну його реалізацію, зокрема, слідкує і сам же відповідає за те, щоб роботи велися згідно з державними будівельними нормами.

Хочу звернути увагу, що таке поняття як ліцензія на будівельну діяльність просто зникає. В цій системі підрядник не потребує ліцензування. І це величезне полегшення для тих, хто працює на ринку. За якість робіт і відповідно за тих, хто їх виконує відповідають сертифіковані відповідальні працівники.

Можу констатувати, що вперше буде на практиці реалізована концепція сертифікація, яка давно закладена в Законі України «Про архітектурну діяльність».

Отже відповідальних за якість робіт ми визначили, але хто визначатиме самі норми, за якими здійснюється перевірка якості? С точки зору держави це може визначити орган сертифікації, а саме Державна сервісна служба містобудування. Але найголовніше те, що ми хочемо, щоб могли сертифікувати і визначати стандарти якості саморегулівні профільні організації.

І наша головна мета – сертифікати українських спеціалістів мають визнаватися в світі.

Будемо продовжувати далі.


ЧИТАЙТЕ ГЛАВНЫЕ НОВОСТИ О КОРОНАВИРУСЕ, ПРОГНОЗЫ И СОВЕТЫ ДЛЯ СТРОИТЕЛЕЙ, переходите в спецтему "Короновирус и строителство - прогнозы и советы"
  

Источник: facebook   Источник