Proverka Gogetlinks 328516

Будівництво під час карантину: як воно регулюється? Коментар голови Мінрегіону

Опубликовано: 31.03.2020
Мінрегіон отримав звернення від найбільших забудовників щодо регулювання питання продовження будівництва під час карантину.

Будівництво під час карантину
Які правила?
Олексій Чернишов, міністр розвитку громад та територій України прокоментував питання регулювання будівництв під час карантину:

"Мінрегіон отримав звернення від найбільших забудовників щодо регулювання питання продовження будівництва під час карантину.

Економіка всього світу стрімко змінюється щодня під тиском коронавірусу. Епіцентр пандемії перемістився з Азії до Європи та США, та сьогодні уряди країн стикаються з найскладнішим вибором: як із найменшими втратами діяти щодо промисловості та будівництва? Адже всі ці дії спричинять довготривалі збитки в світовій економіці.

ГАСИ сворачивает реформу? Строительный рынок может быть парализован на 3-6 месяцев

Звернув увагу на дані статті в Financial Times: у Європі проходять складні перемовини між урядами та працівниками, профспілками та медиками щодо подальшої долі галузі будівництва. Так, у Франції в галузі працює понад півтора мільона працівників, розвиток критично важливий для країни. У Швеції — одні з найзапекліших дебатів із цієї теми: бізнесмени, науковці та журналісти сперечаються, чи варті заходи, спрямовані та боротьбу з вірусом, економічних збитків, які вони спричиняють. Забудовники Сполученого Королівства поскаржилися, що позиція уряду щодо закриття об’єктів будівництва була не достатньо чіткою. В Іспанії, де будівництво та продаж товарів, від матраців до спортивного обладнання, не зупиняються, рух за припинення таких продажів викликав протистояння в певних регіонах.

Що коїться на будмайданчиках? Як будують та чи поширюється на них карантин

Але ми з вами в Україні. Як бути з будівництвом у нашій державі під час пандемії? Давайте розмірковувати. Потрібен зважений підхід: зупинити повністю неможливо, адже наслідки будуть складними і для суміжних галузей. Але й продовжувати в режимі ігнорування норм і рекомендацій МОЗ неправильно. Життя людини – найголовніше.

Зараз розробляємо дорожню карту для будівельної галузі. Загалом в Україні часто прийнято спиратися на передовий досвід європейських країн. Поки не будемо враховувати це, бо різний темп поширення захворювання, різний ступінь дотримання карантину. Суворе виконання всіх вимог і законів важливе на кожному етапі, в кожній галузі".


Джерело: facebook   Источник