Proverka Gogetlinks 328516

Будівельна афера: як не потрапити на гачок. Основні правила перед купівлею житла

Опубликовано: 06.04.2020
Як не стати жертвою будівельних афер: головні правила перед купівлею житла
Як не стати жертвою будівельної афери

Українці досі стають жертвами нових елітацентрів, вкладаючи кошти в житло, якого немає і не буде. Чому так? Відповідь очевидна. Український покупець вірить рекламі, спокушається на так звану вигідну ціну і зовсім не цікавиться пакетом документів на житло, які не так вже й важко перевірити.

Сьогодні – година часу в інтернеті, і ви можете себе убезпечити від будівельної афери.

Як підготуватися до купівлі житла:

- Отож, якщо ви вирішили придбати первинее житло, розпочніть із пошуку інформації про новобудову та репутацію забудовника в місцевих медіа.

- Зверніть увагу, чи не причетна компанія забудовника до будівельних афер. В інтернеті у вільному доступі є інтерактивні карти незаконних забудов з назвами комплексів, забудовників та їхніх бенефіціарів, адресою та короткою інформацією про порушення. Тут є інформація не лише про незаконні і законні, а й про ризикові новобудови. Інтерактивних мап є багато – варто лише відкрити запит в інтернеті. Деякі описують всю Україну, деякі – конкретні міста. Інформацію про необхідну новобудову краще шукати в декількох джерелах. 

- На зустірчі із забудовником насамперед вимагайте такі документи:

  • затверджену проєктну документацію на землю,
  • містобудівні умови,
  • обмеження від виконавчого комітету органів місцевого самоврядування,
  • експертний звіт,
  • дозвіл на будівельні роботи від інспекції Держархбудконтролю.

Рынок недвижимости vs карантин. Что с застройщиками и как изменилась ситуация на стройплощадках

Частину із перелічених документів можна знайти онлайн – наприклад, на безкоштовному реєстрі Публічна кадастрова карта є інформація, на підс таві яких документів забудовник користується земельною ділянкою, її цільове призначення.

- Онлайн можна також перевірити статус юридичної особи, яка продає, чи не перебуває ця компанія в стані припинення діяльності або ж банкрутства.

- Коли ж ви наважитеся підписати договір із фірмою-забудовником, то, як мінімум, перечитайте його. І бажано в присутності юриста, якому довіряєте.

Пам'ятайте, українці стають жертвами будівельних афер через власну довіру та лінь перевірити інформацію. Будьте грамотними та пильними.

Источник: 24tv   Источник